رفتن به مطلب
دروید

    دانلود آنکی:

تمام فایل های آنکی فقط با نرم افزار آنکی قابل نمایش می باشند. آخرین نسخه بالای همین کادر قرار دارد و می توانید دریافت کنید!

آموزش آنکی

در این صفحه تمامی آموزش‌های مربوط به نرم‌افزار انکی دسکتاپ قرار داده می‌شود. دقت کنید که آموزش‌ها از جدید به قدیم مرتب شده‌اند. برای اینکه روند آموزشی منظمی داشته باشید می‌توانید دوره‌ی آموزشی خود را از آخرین صفحه شروع کنید. در نمودارهای روبرو نیز میزان پیشرفت آموزش‌ها و همچنین بازنویسی کتاب‌های آموزشی را مشاهده خواهید کرد.

میزان پیشرفت آموزش انکی دسکتاپ
16.5%
بازنویسی کتاب راهنمای انکی دسکتاپ
0%

مرور

 

بعد از یادگیری که در مبحث قبل توضیح دادم، نوبت به مرور کارت می‌رسد. به اعتقاد من، مرور مهمترین مرحله‌ در هر روش مطالعه‌ایست. با استفاده از مرور، می‌توان اطلاعات را در جای درستی از مغز ذخیره کرد یا به عبارتی پازل یادگیری را درست بچینید تا بعدها برای به یاد آوردن آن انرژی زیادی صرف نکنید. اون مرحله‌ای که باعث میشه کارت در ذهن شما ثبت شود و آنرا فراموش نکنید، دقیقاً همین مرحله یعنی مرور است. در این جلسه شما یاد خواهید گرفت که...

  1. منظور از کارت مروری چیست؟
  2. در کارتهای مروری چه تعداد دکمه پیشنهاد دهنده‌ی زمان در نرم افزار انکی نشان داده می‌شوند؟
  3. مفهوم عبارت‌های نوشته شده بر روی دکمه‌های پاسخ چیست؟
  4. کلیدهای میانبر برای انتخاب‌های دکمه‌ها چیست؟

 

  • منظور ما از کارت مرور چیست؟

در انکی به کارتی عنوان «کارت مروری» داده می‌شود، که مرحله یادگیری که در مبحث قبلی توضیح دادم با موفقیت پشت سر گذاشته باشد و این کارت‌ باید مرور شود تا فراموش نشود.

 

  • در کارت‌های مروری چه تعداد دکمه پیشنهاد دهنده‌ی زمان نشان داده می‌شود؟

هنگامی که سؤال یک کارت مروری به شما نشان داده می‌شود، وقتی شما بر روی «نمایش پاسخ» کلیک کنید، به جای سه دکمه، برخلاف مرحله یادگیری، چهار انتخاب برای برنامه‌ریزی زمانی خواهید داشت. دقت داشته باشید که این چهار انتخاب را شما با استفاده از افزونه‌های معرفی شده می‌توانید اضافه کنید. اما...

  • مفهوم عبارت‌های نوشته شده بر روی دکمه‌ها چیست؟

 

دوباره:

اگر پاسخ سؤال کارتی را فراموش کردید باید این گزینه را انتخاب کنید. بهتره که بار منفی عبارت را کم کنم و بگم که با انتخاب این گزینه از انکی میخواهید که در آینده کارت را بیشتر به شما نشان دهد.

 

سخت:

این گزینه را زمانی انتخاب کنید، که پاسخ را با بدبختی به یاد آوردید، یا به عبارت ساده‌تر، زمانی که ۷۰ تا ۸۰ درصد پاسخ را درست به خاطر آوردید، این گزینه را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه از انکی میخواهید که در انتخاب بازه‌ی زمانی کمی محافظه کاری کند و بازه‌ی زمانی را کمی بیشتر از قبل در نظر بگیرد.

 

خوب:

زمانیکه پاسخ را تقریباً به طور کامل به یاد آوردید، این گزینه را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه به انکی میگید که من تقریباً آخرین تکرارهام درست بوده و نیازی به بالا و پایین کردن آسانی کارت نداری. بعداً در مورد آسانی و ... توضیح خواهم داد. اما در این حد بدونید که اگر آسانی پیشفرض را تغییر نداده باشید، انکی آنرا ۲/۵ در نظر می‌گیرد. این یعنی چی؟ یعنی اینکه اگر بازه زمانی قبلی که برای این کارت در نظر گرفته شده، ۱۰ روزه باشد، زمانیکه شما پاسخ خوب را انتخاب می‌کنید، یعنی اینکه نیازی به تغییر آسانی کارت ندارید، پس بازه زمانی بعدی که باید برای شما در نظر گرفته شود، ۲/۵ برابر بازه‌ی ۱۰ روزه است یعنی ۲۵ روز برای شما فاصله زمانی در نظر خواهد گرفت.

 

آسان:

پیشنهاد می‌کنم که به جای آسان، اکثراً از دکمه‌ی خوب استفاده کنید. اما گاهی به خودتون افتخار می‌کنید(:a4: مغرور میشید) که این کارت را اگر مدت طولانی‌تر هم از شما بپرسند شما سریعاً پاسخ را خواهید داد. به عبارتی با انتخاب پاسخ آسان از انکی میخواهید که کارت را در آینده در فاصله‌ی زمانی بیشتری به شما نشان دهد.

 

  • کلیدهای میانبری که برای انتخاب پاسخ می‌توانم استفاده کنم، چه چیزهایی است؟

 

مانند کارت‌های یادگیری، می‌توانید از کلیدهای 1 تا 4 صفحه کلید برای انتخاب یک پاسخ استفاده کنید. دقت کنید که همانند مرحله یادگیری، زدن کلید فاصله «خوب» را انتخاب می‌کند.

 

 بازخورد کاربر

Recommended Comments

هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود دارد.مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
افزودن دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری

×