رفتن به مطلب
دروید

    دانلود آنکی:

تمام فایل های آنکی فقط با نرم افزار آنکی قابل نمایش می باشند. آخرین نسخه بالای همین کادر قرار دارد و می توانید دریافت کنید!

آموزش آنکی

در این صفحه تمامی آموزش‌های مربوط به نرم‌افزار انکی دسکتاپ قرار داده می‌شود. دقت کنید که آموزش‌ها از جدید به قدیم مرتب شده‌اند. برای اینکه روند آموزشی منظمی داشته باشید می‌توانید دوره‌ی آموزشی خود را از آخرین صفحه شروع کنید. در نمودارهای روبرو نیز میزان پیشرفت آموزش‌ها و همچنین بازنویسی کتاب‌های آموزشی را مشاهده خواهید کرد.

میزان پیشرفت آموزش انکی دسکتاپ
16.5%
بازنویسی کتاب راهنمای انکی دسکتاپ
0%

مرحله یادگیری در مطالعه کارت

یادگیری

 

در این مرحله آنکی به شما یک یا چندبار کارت را نشان می‌دهد تا شما بتوانید به راحتی کارت را حفظ کنید یا به عبارتی آنرا به خاطر بسپارید. در آنکی در دو حالت کارت‌های ما وارد مرحله یادگیری می‌شوند، یکی کارت‌هایی که جدید مطالعه می‌کنیم و دیگر کارت‌هایی است که فراموش کرده‌ایم. در یادگیری به صورت پیش‌فرض دو مرحله وجود دارد: 1 دقیقه و 10 دقیقه. می‌توانید تعداد این مرحله‌ها و فاصله‌ی زمانی بین آن‌ها را با کلیک بر روی دکمه‌ی اختیارات در هنگام دیدن نمای کلی مطالعه تغییر دھید.

 

در هنگام یادگیری سه دکمه‌ی درجه‌بندی وجود دارد:

 

دوباره:

 

کارت را به ابتدای مرحله اول بازمی‌گرداند.

 

خوب:

 

خوب کارت را به مرحله‌ی بعدی حرکت می‌دهد. اگر کارت در آخرین مرحله یادگیری باشد، به یک کارت مروری می‌شود (یعنی از یادگیری خارج می‌شود). به صورت پیش‌فرض، زمانی که کارت به پایان مرحله یادگیری رسیده باشد، کارت مجدداً روز بعد و سپس با فاصله‌های زمانی طولانی‌تر نمایش داده می‌شود.

 

آسان:

 

آسان فوراً کارت را تبدیل به یک کارت مرور می‌کند، حتی اگر مرحله‌ای باقی مانده باشد. به صورت پیش‌فرض، کارت مجدداً 4 روز دیگر و سپس در فاصله‌های زمانی طولانی‌تر  نشان داده می‌شود. دکمه‌ی آسان در حالت یادگیری مجدد(یعنی زمانیکه یک کارت فراموش شده را دوباره میخواهیم مطالعه کنیم) نمایش داده نمی شود و به شما تأخیر زمانی مانند دکمه «خوب» را می‌دهد.

 

زمانی که کارت‌ها برای اولین بار دیده می‌شوند، در مرحله شروع هستند. این بدان معنی است که خوب پاسخ دادن برای یک کارت در دفعه اول، آن را ده دقیقه دیگر نشان می‌دهد و 1 دقیقه آغازین مورد اغماض قرار خواهد گرفت.

 

کلیدهای میانبر:

 

می‌توانید از کلیدهای ۲،۱ و ۳ صفحه کلید برای انتخاب یک دکمه خاص استفاده کنید. کلید فاصله دکمه «خوب» را انتخاب می‌کنید و شماره «1» صفحه کلید برای انتخاب پاسخ دوباره استفاده می‌شود.

 

توجه:

اگر هیچ کارت دیگری برای نمایش در روز وجود نداشته باشد، آنکی به صورت پیش‌فرض کارت‌های یادگیری را، حتی اگر تأخیر زمانی آنها کاملاً نگذشته باشد، مجدداً نمایش می‌دهد. اگر تمایل دارید که برای تأخیر کامل یادگیری صبر کنید، می‌توانید این رفتار را در تنظیمات برنامه تغییر دھید.بازخورد کاربر

Recommended Comments

هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود دارد.مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
افزودن دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری

×