رفتن به مطلب
دروید

    دانلود آنکی:

تمام فایل های آنکی فقط با نرم افزار آنکی قابل نمایش می باشند. آخرین نسخه بالای همین کادر قرار دارد و می توانید دریافت کنید!

آموزش آنکی

در این صفحه تمامی آموزش‌های مربوط به نرم‌افزار انکی دسکتاپ قرار داده می‌شود. دقت کنید که آموزش‌ها از جدید به قدیم مرتب شده‌اند. برای اینکه روند آموزشی منظمی داشته باشید می‌توانید دوره‌ی آموزشی خود را از آخرین صفحه شروع کنید. در نمودارهای روبرو نیز میزان پیشرفت آموزش‌ها و همچنین بازنویسی کتاب‌های آموزشی را مشاهده خواهید کرد.

میزان پیشرفت آموزش انکی دسکتاپ
16.5%
بازنویسی کتاب راهنمای انکی دسکتاپ
0%

مفاهیم پایه انکی (الگوی کارت)

الگوهای کارت


برای اینکه آنکی بتواند بر اساس اطلاعات شما کارت‌ها را ایجاد کند، باید به آن طرح اولیه‌ای دھیم که تعیین کند چه فیلدهایی در روی کارت یا پشت کارت نمایش داده شوند. این طرح اولیه یک «الگو» نامیده می‌شود. کارت‌ها می‌توانند الگوهای متفاوتی داشته باشند. در مثال فرانسوی در آموزش قبل، می‌خواستیم کارت شناسایی کلمه به این صورت باشد:

سؤال: bonjour

جواب: سلام

صفحه ۱۲

برای انجام این کار، می‌توانیم الگوی پرسش و پاسخ را به صورت زیر تعریف کنیم:

سؤال:{{French}}

جواب: {{فارسی}}<br>

صفحه: {{Page}}

با احاطه کردن نام فیلد با علامت {{---}} به آنکی می‌گوییم که آن بخش را با اطلاعاتی که در فیلد مربوطه وارد کرده‌ایم، جایگزین کند. اگر میخواهید اطلاعاتی در روی کارت یا پشت کارت ثابت باقی‌ بماند، به طور مثال اگر شما در حال حفظ پایتخت کشورها هستید و میخواهید در روی کارت عبارت «پایتخت کشور...» ثابت باقی‌ بماند و هر بار این عبارت را تایپ نکنید، کافی است که این عبارت را خارج از علامت {{-----}} قرار دهید.

<br>


 نمادی خاص است که به آنکی می‌گوید به خط بعدی حرکت کند. در آموزش‌های بعدی اطلاعات بیشتری در این رابطه در اختیار شما قرار خواهم داد.توجه داشته باشید که نیازی به تایپ کلمه «Page» در هنگام افزودن مطالب نداریم. این کلمه به صورت خودکار با اطلاعاتی که در فیلد Page وارد کرده‌اید جایگزین می‌شود.

برای اینکه الگوی کارت را بهتر درک کنید،  الگوی کارت تولید کلمه فرانسوی(یعنی از شما فارسی بپرسد و شما معادل فرانسوی آنرا بیان کنید) برای شما در زیر قرار داده شده است:

سؤال: {{فارسی}}

جواب: {{French}} <br>

صفحه: {{Page}}

وقتی که الگوی کارتی را به انکی معرفی کردید، زمانی که کارت جدیدی اضافه می‌کنید، آن کارت نیز از آن الگو تبعیت می‌کند و نیازی به تعریف دوباره الگو برای کارت‌های جدید نیست. همین موضوع باعث می‌شود که شما به راحتی کارت‌های جدید را با کمترین زحمت اضافه کنید. از طرفی چون می‌توان به راحتی الگو را تغییر داد پس می‌توان به راحتی هر زمان که خواستید کارت‌هایی را که از این الگو استفاده می‌کنند، تغییر دهید. به طور مثال شاید شما در الگوی کارت به جای «صفحه» اشتباهاً «سفحه» را به کار برده باشید. در این صورت نیازی نیست که تک تک کارت‌هایی را که از این الگو استفاده می‌کنید ویرایش کنید و در آن کلمه «سفحه» را صحیح کنید، کافی است که الگوی آن کارت را ویرایش کنید. زمانیکه الگو ویرایش شد، تمامی کارت‌هایی که از آن الگو استفاده می‌کنند نیز ویرایش شده و کلمه‌ی «صفحه» در آنها صحیح می‌شود.

برای افزودن و ویرایش الگوی کارت‌ها، بر روی دکمه‌ی «Cards...» یا «کارت(ها)...» در هنگام افزودن یا ویرایش یادداشت‌ها کلیک کنید.

 

pattern-card.jpg

محمد رستمی


بازخورد کاربر

Recommended Comments

هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود دارد.مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
افزودن دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری

×