رفتن به مطلب
  • 0

ساخت قالب جهت سوالات جای خالی

Vahid Ghadiri Rad
 اشتراک گذاری

سوال

سلام

قصد دارم برای یک سری سوالات ریدینگ درس انگلیسی که به صورت جای خالی یا Fill in the blanks می آیند فایل انکی درست کنم. در امتحان مذکور این سوالات به دو شکل طراحی میشوند

1- در حالت اول کلمات محل جای خالی ها به همراه تعدادی کلمات بیربط در پایین متن قرار داده میشود و بایستی آنها را به محل درست خود drag نمایید.

F1.thumb.JPG.ddc64460ddccf026ba7caa00a1620ca4.JPG

2- در حالت دوم در محل جای خالی یک لیست کشویی یا drop down list باز میشود و بایستی از بین 5-4 کلمه موجود یکی را انتخاب کنید.

F2.thumb.JPG.21c5759d6d038f09f0a1fdba168e4610.JPG

حالا سوال من اینه که امکان ساخت فایل انکی شبیه به یکی از این دو مورد فوق وجود دارد یا خیر، ممنون میشم اگر کمکم کنید.

اگر در بخش نامرتبطی سوالم رو ایجاد کردم عذر میخوام، هر کار کردم نرم افزار سایت محل دیگری رو قبول نکرد.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

• 0

سلام. امیدوارم عالی باشید. مکان درستی سؤال خود را پرسیدید و از این بابت سپاسگزارم.

انکی از HTML و CSS پشتیبانی میکنه پس هر اتفاقی که در سایت ها رخ دهد شما می توانید شبیه‌ش را در انکی داشته باشید. برای مثال شما می توانید شبیه روش اول را به سادگی در انکی پیاده سازی کنید مثل تصویر زیر. در در سؤال باید چند جای خالی ایجاد کنید که این جای خالی ها باید با هم ایجاد شوند. برای اینکه جای خالی در انکی باهم ایجاد شود باید برای جاهای خالی دوم به بعد کلید alt کیبورد را پایین نگه دارید. فایل نمونه هم میذارم تا اگه مایل بودید از این نمونه استفاده کنید.

Screenshot from 2018-07-21 11-10-25.png

Screenshot from 2018-07-21 11-10-44.png

English-Cloze.apkg

لینک ارسال

• 0
در 51 دقیقه قبل، محمد رستمی گفته است :

سلام. امیدوارم عالی باشید. مکان درستی سؤال خود را پرسیدید و از این بابت سپاسگزارم.

انکی از HTML و CSS پشتیبانی میکنه پس هر اتفاقی که در سایت ها رخ دهد شما می توانید شبیه‌ش را در انکی داشته باشید. برای مثال شما می توانید شبیه روش اول را به سادگی در انکی پیاده سازی کنید مثل تصویر زیر. در در سؤال باید چند جای خالی ایجاد کنید که این جای خالی ها باید با هم ایجاد شوند. برای اینکه جای خالی در انکی باهم ایجاد شود باید برای جاهای خالی دوم به بعد کلید alt کیبورد را پایین نگه دارید. فایل نمونه هم میذارم تا اگه مایل بودید از این نمونه استفاده کنید.

Screenshot from 2018-07-21 11-10-25.png

Screenshot from 2018-07-21 11-10-44.png

English-Cloze.apkg

سلام

بله من عالیم و ممنون از پاسخگوئی سریع و خوب شما مثل همیشه 

و خیلی ممنون از فایلی که زحمت کشیدین و درست کردین :NewPack_give_heart:

فقط اینکه روی لپتاپ و گوشی من نه جایی برای تایپ کردن جواب هست و نه اون گزینه ها مثل دکمه (چیزی شبیه سایت که فرمودین) فعال میشه. 
مشکل از کجاست؟

لینک ارسال

• 0

شما نمیتونید تایپ کنید و دکمه ای نمی بینید چون واقعاً نه جایی برای تایپ گذاشتم و نه اینکه دکمه ای هست. :a4: شما فقط حدس میزنید که کدام کلمه برای کجاست و بعد از نمایش اگر اشتباه کرده بودید باید جواب مورد نظر را انتخاب کنید. این کارتها به صورت نقطه چین ایجاد شدند. البته در صورتی که جمله شما فقط یک نقطه چین داشته باشه میتونید امکان تایپ هم براش فعال کنید اما چون جمله شما چند نقطه چین داره پس امکان ایجاد تایپ براش به این روش نیست. و یک راه پیشنهادی این است که میتونید در یک کارت وابسته به این کارت، امکان تایپ را برای کلمات پیشنهادی فعال کنید تا املای کلمات پیشنهادی هم تمرین کرده باشید

لینک ارسال

• 0
در 18 دقیقه قبل، محمد رستمی گفته است :

شما نمیتونید تایپ کنید و دکمه ای نمی بینید چون واقعاً نه جایی برای تایپ گذاشتم و نه اینکه دکمه ای هست. :a4: شما فقط حدس میزنید که کدام کلمه برای کجاست و بعد از نمایش اگر اشتباه کرده بودید باید جواب مورد نظر را انتخاب کنید. این کارتها به صورت نقطه چین ایجاد شدند. البته در صورتی که جمله شما فقط یک نقطه چین داشته باشه میتونید امکان تایپ هم براش فعال کنید اما چون جمله شما چند نقطه چین داره پس امکان ایجاد تایپ براش به این روش نیست. و یک راه پیشنهادی این است که میتونید در یک کارت وابسته به این کارت، امکان تایپ را برای کلمات پیشنهادی فعال کنید تا املای کلمات پیشنهادی هم تمرین کرده باشید

پس نمیشه محیط و فضایی شبیه سایت درست کرد دیگه درسته؟
حالا جای تایپ رو میشه درست کرد، ولی دکمه و درگ کردن و اینها منتفیه درست میگم؟

لینک ارسال

• 0
در 1 دقیقه قبل، Vahid Ghadiri Rad گفته است :

حالا جای تایپ رو میشه درست کرد، ولی دکمه و درگ کردن و اینها منتفیه درست میگم؟

دکمه را میشه ایجاد کرد اما کارایی مدنظر شما را نداره پس میتونم بگم دقیقاً حق با شماست. آموزش زیر هم برای ایجاد جای خالی با امکان تایپ پاسخ قرار دادم. بد نیست نگاهی داشته باشید.

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...