رفتن به مطلب
  • 0

افزونه ی صدا

M.Et
 اشتراک گذاری

سوال

17 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 0

سلام. بله امکان تلفظ وجود دارد اما متأسفانه کنترلی روی سرعت تلفظ نیست و اینکه تلفظ ماشینی است. برای تلفظ استفاده از گویش محلی را پیشنهاد میکنم که هم صحیح است و هم تنوع انتخاب تلفظ را دارید.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 0

ممنونم از پاسخ شما. احتمالا افزونه ی اندرویدی که من دارم درست کار نمیکنه چون فقط یک جمله رو تلفظ میکنه :(

لینک ارسال

• 0

سلام. افزونه صدا برای انکی دسکتاپ صدایی را دانلود و در فلش کارت قرار می دهد. برنامه اندروید مشکلی برای پخش صداهای موجود در فلش کارت ندارد.

لینک ارسال

• 0

بله. متوجه هستم. منظورم زمانی است که با انکیدرود قصد ساخت فلش کارت داریم و میخواهیم تلفظ لغت را با این افزونه به فلش کارت اضافه کنیم. توسط انکیدروید موبایل.

لینک ارسال

• 0

برنامه انکی دروید افزونه ای نمی گیره. خود برنامه انکی دروید یک تلفظ خودکار داره که از سیستم تلفظ گوشی های اندرویدی استفاده می کنه که برای استفاده از این امکان نیاز هست شما به اینترنت متصل باشید. از طرفی برنامه تلفظ خودکار انکی دروید فقط کار تلفظ را انجام میده و فایلی در اختیار شما قرار نمیده تا شما به فلش کارت اضافه کنید. پس اگر کارتی در انکی دروید بسازید و تلفظ خودکار هم کار خودش را به خوبی انجام بده و اون قسمتی از فلش کارت که مد نظر شماست را تلفظ کنه، باز هم شما نباید فرض را بر این بذارید که الان فلش کارت شما دارای فایل تلفظ است. این تلفظ فقط در گوشی شما اجرا می شود. فایلی که خروجی گرفته میشه از انکی دروید بدون تلفظ هست.

لینک ارسال

• 0
در 6 ساعت قبل، yazdan madadjuo گفته است :

لینک اون افزونه ای که صدای جمله رو میگیره میشه قرار بدید؟

برای تلفظ دو راه داریم یا از این آموزش استفاده کنید:

یا از این دوتا افزونه:

نسخه رسمی: https://ankiweb.net/shared/info/427598962

نسخه غیر رسمی: https://ankiweb.net/shared/info/814349176

لینک ارسال

• 0
در در 28 اردیبهشت 1398 در 10:25، محمد رستمی گفته است :

برای تلفظ دو راه داریم یا از این آموزش استفاده کنید:

یا از این دوتا افزونه:

نسخه رسمی: https://ankiweb.net/shared/info/427598962

نسخه غیر رسمی: https://ankiweb.net/shared/info/814349176

من یک افزونه دیگه هم پیدا کردم که تلفظ انسانی واژه ای که نوشتیم رو پیدا میکنه. البته محدود به واژه میشه.
 توصیه میکنم دوستان ی نگاهی بندازن
https://ankiweb.net/shared/info/1407979740

لینک ارسال

• 0
در در 10 مرداد 1397 در 00:22، محمد رستمی گفته است :

سلام. بله امکان تلفظ وجود دارد اما متأسفانه کنترلی روی سرعت تلفظ نیست و اینکه تلفظ ماشینی است. برای تلفظ استفاده از گویش محلی را پیشنهاد میکنم که هم صحیح است و هم تنوع انتخاب تلفظ را دارید.

سلام میشه بیشتر توضیح بدید ؟؟

من یه سری کارت دو رو انگلیسی دارم که باید حفظ کنم 

پیشنهاد شما چیه ؟؟

الان با یه اپلیکیشن موبایل صدای ماشینی برای جملات پشت کارت هام تولید کردم ولی گزینه الصاق صوت به کارت ها نبود و فقط می شد صدا ضبط کرد

ممنون از سایت تون

لینک ارسال

• 0

درود بر شما. اگر شما از انکی دسکتاپ استفاده کنید چندین راه برای تلفظ ها وجود دارد:

1. استفاده از افزونه صدا (رسمی و غیر رسمی) که در بالا لینک داده شده. این افزونه ها تلفظ ماشینی دارند. یعنی کامپیوتر برای شما تلفظ میکنه و هنگام تلفظ دقیق واضح هست که ماشین داره تلفظ میکنه مثل یک ربات
  2. استفاده از سایت هایی که تلفظ محلی در اختیارتون قرار میدن مثل فوروو. در این سایت ها شما کلمه را قرار میدید و شخص دیگری که همون زبان، زبان مادری ایشون هست کلمه یا جمله را براتون تلفظ میکنه و در اختیارتون قرار میده. مسلماً معتبرترین تلفظ ها همین ها هستند اما یه کمی بیشتر باید زحمت بکشید. یعنی اینکه باید کلمه خودتون را در این سایت ها جستجو کنید و تلفظ‌ش را دانلود کنید و بعد به کارت اضافه کنید. که این برای بعضی ها خسته کننده هست ولی خوب بعضی ها هم لذت میبرند از این کار. آموزش استفاده از سایت فورو هم در بخش آموزش هست.

اگر هم از انکی دروید استفاده می کنید:

1. یا اینکه تلفظ خودکار انکی دروید را فعال کنید که با استفاده از TTS گوشی جملات و کلمات را به زبان مورد نظر شما تلفظ می کند. آموزش این مورد هم در بخش آموزش انکی دروید گذاشته شده. و این امکان هم تلفظ ماشینی هست.
  2. اگر خودتون بخواهید تلفظ ها را در انکی دروید اضافه کنید:
    • تلفظ ها را دانلود کنید و به گوشی خود منتقل کنید.
    • تلفظ ها را به پوشه Ankidroid/collection.media انتقال بدید.
    • بعد در فیلد مربوط به صدای کارت(که بهتر است برای تلفظ یک فیلد جدایی بسازید) برای اینکه صوت را به کارت متصل کنید کافیه از این الگو [sound:filename.mp3] استفاده کنید. اگر نام فایل صوتی را با filename عوض کنید و به فیلد صدا این الگو را اضافه کنید کارت شما دارای تلفظ می شود.
لینک ارسال

• 0

خیلی ممنون از زحمت تون
خط اخر را میشه بیشتر توضیح بدید

منظور از فیلد کجاست ؟؟

فیلد مربوط به صدای کارت همون سربرگ الصاق صدا به کارت منظور است ؟؟

+

سایت فورو در مورد جمله اگر کمک کنند خیلی خوب است ممنون

لینک ارسال

• 0
در 1 دقیقه قبل، moony persian گفته است :

خیلی ممنون از زحمت تون
خط اخر را میشه بیشتر توضیح بدید

در انکی پیشنهاد شده که برای تلفظ ها یک فیلد جدا در نظر بگیرید. هر چند از همون فیلد های سؤال و جواب یا Front/Back پیش فرض میشه استفاده کرد. اما در آینده برای مدیریت تلفظ ها به مشکل برمیخورید. برای مثال اگر شما صدا را در فیلد Front قرار بدید و بعدها بخواهید کارتی درست کنید که صدا پخش شود و شما جمله یا کلمه را تایپ کنید مجبور هستید یکی یکی کارت ها را ویرایش و صدا را از بخش Front جدا کنید که این خیلی وقت گیر هست. پس از همان ابتدا بهتر است یک فیلد جدا برای صدا در نظر بگیرید.

۲- وقتی فیلد جدایی برای صدا ایجاد کردید باید آن را برای تلفظ در مکان درست به کارت اضافه کنید که این کار از طریق ویرایش کارت و اضافه کردن تگ فیلد صدا به کارت انجام می شود.

۳- فرض کنیم شما کارتی دارید که انگلیسی هست و روی سوال book هست و جواب هر چیزی که دوست دارید. فایل صوتی مربوط به سؤال هم book.mp3 که در یک جایی از مموری گوشی شما قرار دارد. من فرض میکنم شما اون فیلد صدا را ایجاد کردید و به ویرایش کارت رفتید و برای تلفظ صدا در مکان درست تگ مربوطه را در جای درستی قرار داده اید. حالا برای اینکه این صدا را به کارت اضافه کنید باید این مراحل را طی کنید.

• فایل book.mp3 را به پوشه Ankidroid/collection.media منتقل کنید.
  • به ویرایش کارت برگردید و در فیلد صدایی که ساختید این عبارت را قرار بدید: [sound:book.mp3]
    • اگر فیلد صدا نساختید میتوانید همین عبارت را در جلوی جمله یا کلمه ای که قرار است تلفظ شود قرار دهید.
  • کارت را ذخیره کنید.

پیشنهاد میکنم:

1. اگر تلفظ شما ماشینی است از همان تلفظ خودکار انکی دروید استفاده کنید. البته اگر فقط قصد دارید در گوشی مطالعه کنید. چرا که تلفظ خودکار انکی دروید به این معنا نیست که همین تلفظ در انکی دسکتاپ هم اجرا شود.برای تلفظ در انکی دسکتاپ شما نیاز به فایل صوتی دارید.
  2. اگر فایل های آماده تلفظ را دارید و از تلفظ ماشینی استفاده نکردید بهترین راه استفاده از انکی دسکتاپ برای اضافه کردن تلفظ هاست. چرا که تنها زحمت کشیدن تلفظ و گذاشتن در فیلد مربوطه هست.
لینک ارسال

• 0
در 2 ساعت قبل، محمد رستمی گفته است :

در انکی پیشنهاد شده که برای تلفظ ها یک فیلد جدا در نظر بگیرید. هر چند از همون فیلد های سؤال و جواب یا Front/Back پیش فرض میشه استفاده کرد. اما در آینده برای مدیریت تلفظ ها به مشکل برمیخورید. برای مثال اگر شما صدا را در فیلد Front قرار بدید و بعدها بخواهید کارتی درست کنید که صدا پخش شود و شما جمله یا کلمه را تایپ کنید مجبور هستید یکی یکی کارت ها را ویرایش و صدا را از بخش Front جدا کنید که این خیلی وقت گیر هست. پس از همان ابتدا بهتر است یک فیلد جدا برای صدا در نظر بگیرید.

۲- وقتی فیلد جدایی برای صدا ایجاد کردید باید آن را برای تلفظ در مکان درست به کارت اضافه کنید که این کار از طریق ویرایش کارت و اضافه کردن تگ فیلد صدا به کارت انجام می شود.

۳- فرض کنیم شما کارتی دارید که انگلیسی هست و روی سوال book هست و جواب هر چیزی که دوست دارید. فایل صوتی مربوط به سؤال هم book.mp3 که در یک جایی از مموری گوشی شما قرار دارد. من فرض میکنم شما اون فیلد صدا را ایجاد کردید و به ویرایش کارت رفتید و برای تلفظ صدا در مکان درست تگ مربوطه را در جای درستی قرار داده اید. حالا برای اینکه این صدا را به کارت اضافه کنید باید این مراحل را طی کنید.

• فایل book.mp3 را به پوشه Ankidroid/collection.media منتقل کنید.
  • به ویرایش کارت برگردید و در فیلد صدایی که ساختید این عبارت را قرار بدید: [sound:book.mp3]
    • اگر فیلد صدا نساختید میتوانید همین عبارت را در جلوی جمله یا کلمه ای که قرار است تلفظ شود قرار دهید.
  • کارت را ذخیره کنید.

پیشنهاد میکنم:

1. اگر تلفظ شما ماشینی است از همان تلفظ خودکار انکی دروید استفاده کنید. البته اگر فقط قصد دارید در گوشی مطالعه کنید. چرا که تلفظ خودکار انکی دروید به این معنا نیست که همین تلفظ در انکی دسکتاپ هم اجرا شود.برای تلفظ در انکی دسکتاپ شما نیاز به فایل صوتی دارید.
  2. اگر فایل های آماده تلفظ را دارید و از تلفظ ماشینی استفاده نکردید بهترین راه استفاده از انکی دسکتاپ برای اضافه کردن تلفظ هاست. چرا که تنها زحمت کشیدن تلفظ و گذاشتن در فیلد مربوطه هست.

خیلی ممنون

فعلا از تلفظ ماشینی انکی استفاده می کنم

فکر می کردم تافظ ماشینی فقط در حالت انلاین کار می کند ولی فقط برای اولین بار نیاز است انلاین باشی و بعد از ان به صورت افلاین هم صدا وجود دارد

لینک ارسال

• 0

با سلام

من در لپ تاپ فلش کارت ها رو ساختم و یک فیلد جدا به نام dic در هر فلش کارت قرار دادم که تلفظ اون لغت در افزونه تلفظ microsoft رو داره. وقتی با استفاده از آنکی وب، آنکیدروید گوشیم رو با آنکی لپ تابم از طریق sync همگام سازی میکنم فایل صوتی و تصاویر فلش کارت هایی رو که تصویر دارن نمیخونه باید برای اصلاح چکار کنم؟ ممنونم

لینک ارسال

• 0
در 18 ساعت قبل، Eli مهمان گفته است :

با سلام

من در لپ تاپ فلش کارت ها رو ساختم و یک فیلد جدا به نام dic در هر فلش کارت قرار دادم که تلفظ اون لغت در افزونه تلفظ microsoft رو داره. وقتی با استفاده از آنکی وب، آنکیدروید گوشیم رو با آنکی لپ تابم از طریق sync همگام سازی میکنم فایل صوتی و تصاویر فلش کارت هایی رو که تصویر دارن نمیخونه باید برای اصلاح چکار کنم؟ ممنونم

سلام وقت بخیر. در انکی دروید در تنظیمات همگامسازی تیک گزینه همگامسازی رسانه ها را قرار دهید. موفق باشید

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...