رفتن به مطلب
  • 0

ارجاع از آنکی به صفحه خاص در یک فایل pdf

مصطفی مهمان
 اشتراک گذاری

سوال

با سلام

می خواستم یک کتاب pdf را به کارت های آنکی تبدیل نمایم. برای اینکار  به صورت سنتی می بایست تصویر هر صفحه را در کارت مربوطه به صورت تصویر قرار دهم. اینکار حجم فایل را بالا برده و از کیفیت کتاب کم می کند. همچنین نمی توان حین مرور مطلبی را هایلایت کرد یا یادداشتی به متن اضافه کرد. در صورتیکه در adobe pdf می توان تمام این موارد را به راحتی انجام داد.

با استفاده از کد HTML می توانم (مثلا ctr+shift+x و تایپ دستور <a href="file:///C:/Users/Desktop/test.pdf">file pdf open</a>) به فایل لینک بزنم ولی نمی توانم صفحه خاص را باز نمایم. با #page=2 یا #mydestination هم چک کردم (مطابق دستورالعمل adobe ) و کار نمی کند (a href="file:///C:/Users/Desktop/test.pdf#page=2">file pdf open</a>).

در گوگل کروم این دستور کار می کند. حتی نرم افزار پیش فرض pdf را به کروم تغییر دادم ولی باز هم از لینک آنکی خود کروم در صفحه 1 باز می نماید!

در حال حاضر هر صفحه را جداگانه extract کرده و لینک می کنم که وقتگیر هست و پیوستگی کل کتاب هم در مرور هایلایت ها و نوشته ها و یادداشت های حاشیه از بین میرود. آیا روشی برای ارجاع به صفحه خاص فایل در انکی وجود دارد؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

13 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 1
در در 24 مرداد 1397 در 18:33، محمد رستمی گفته است :

سلام. این افزونه را دانلود کنید و در پوشه‌ افزونه‌های آنکی قرار بدید. بعد از اینکه انکی را ریست کردید اقدامات مورد نظر خود را انجام بدید. این افزونه قسمت #page=22 آدرس را پردازش میکند و فایل‌های PDF محلی را در مرورگرتون باز می کند. مرورگر پیشفرض فایرفاکس تعریف شده. نتیجه را اعلام کنید.

4f50f1944bf52dbeae56770047775f18-b6876b26bef4b75f133f11b1ca551d47600027b3.zip

محمد عزیز

افزونه ای که گذاشته بودید را توسعه و تغییر دادم و یک افزونه جدید برای باز کردن و هندلینگ فایل های PDF در انکی نوشتم. این افزونه فایل ها را در اکروبات در صفحه خاص می تواند باز کند. در اکروبات هم تمامی امکانات برای هایلایت و گذاشتن یادداشت در دسترس است.

لطفا آن را توسط خود و دوستانتان تست نموده و باگ های آن را به من اطلاع دهید.

با سپاس

pdf_open_parameters.pdf

Acrobat_PDF_Handler.py

Acrobat_PDF_Handler User Manual.pdf

لینک ارسال

• 0

سلام. امیدوارم عالی‌‌تر از همیشه باشید. علت دیر پاسخ دادن به این خاطر بود که نتیجه‌ای که من گرفتم با صحبت‌های شما یکی هست. حقیقتش را بخواهید سیاست انکی سؤال و جواب کوتاه هست. تا الان به این فکر نبودم که یک PDF را منبع کنم و به آن لینک بدم. این موضوع را پیگیری میکنم اگه به نتیجه‌ای رسیدم از طریق همین تاپیک جواب را براتون ارسال میکنم.

لینک ارسال

• 0
در 12 ساعت قبل، محمد رستمی گفته است :

سلام. امیدوارم عالی‌‌تر از همیشه باشید. علت دیر پاسخ دادن به این خاطر بود که نتیجه‌ای که من گرفتم با صحبت‌های شما یکی هست. حقیقتش را بخواهید سیاست انکی سؤال و جواب کوتاه هست. تا الان به این فکر نبودم که یک PDF را منبع کنم و به آن لینک بدم. این موضوع را پیگیری میکنم اگه به نتیجه‌ای رسیدم از طریق همین تاپیک جواب را براتون ارسال میکنم.

ممنون از وقتی که میگزارین - مصطفی

لینک ارسال

• 0

آیا شما در ویندوز برنامه‌ای غیر از انکی سراغ دارید که با دادن لینک محلی به آن، به صفحه مورد نظر PDF بره؟؟؟

لینک ارسال

• 0
  • فروشندگان

با سلام من گاهی در بعضی  مواقع توانسته ام با کانورت PDF توسط Nitro Pro 9   از تکست مطالب استفاده نمایم  ممکن است کانورت در قالب word  و یا گاهی اکسل هم قابل استفاده شود البته واضح است در این صورت حجم هم خیلی کاهش می یابد امیدوارم این روش  مفید واقع شود.

لینک ارسال

• 0
در در 21 مرداد 1397 در 09:55، محمد رستمی گفته است :

آیا شما در ویندوز برنامه‌ای غیر از انکی سراغ دارید که با دادن لینک محلی به آن، به صفحه مورد نظر PDF بره؟؟؟

بله. آدرس زیر را در خط استارت ویندوز تایپ کنید. فایل مورد نظر را در  صفحه دوم باز می کند. 

chrome file:///C:/..../XXXX.pdf#page=2

اگر بتوان با دستوری کروم را در انکی فراخوانی کرد، شاید بتوان در صفحه مورد نظر هم باز کرد.

در 11 ساعت قبل، Rastgar گفته است :

با سلام من گاهی در بعضی  مواقع توانسته ام با کانورت PDF توسط Nitro Pro 9   از تکست مطالب استفاده نمایم  ممکن است کانورت در قالب word  و یا گاهی اکسل هم قابل استفاده شود البته واضح است در این صورت حجم هم خیلی کاهش می یابد امیدوارم این روش  مفید واقع شود.

متشکر. ولی من به دلایلی که در بالا گفتم (امکان هایلایت راحت و گذاشتن یادداشت  بصورت تکست باکس و همچنین وجود شکل های زیاد و به هم نخوردن صفحه آرایی و حجم کم PDF، و ایجاد ارتباط بصری با صفحه آرایی کتاب و شکل گیری حافظه دیداری که یادگیری را بسیار بیشتر می کند و .... ) می خواهم که در همان PDF باز شود.

لینک ارسال

• 0

تا الان کسی راه‌حلی سراغ نداشته. تنها پیشنهادی که شده نوشتن اسکریپت برای این مورد است آن هم اسکریپتی که بتواند قسمت #page=22 آدرس را پردازش کند. ایشاالله اگر کسی این اسکریپت را نوشت یا راه‌حلی برای این موضوع داشت حتماً به اشتراک خواهیم گذاشت.

موفق باشید

لینک ارسال

• 0
در در 23 مرداد 1397 در 10:43، mostafa80219 گفته است :

ممنون

سلام. این افزونه را دانلود کنید و در پوشه‌ افزونه‌های آنکی قرار بدید. بعد از اینکه انکی را ریست کردید اقدامات مورد نظر خود را انجام بدید. این افزونه قسمت #page=22 آدرس را پردازش میکند و فایل‌های PDF محلی را در مرورگرتون باز می کند. مرورگر پیشفرض فایرفاکس تعریف شده. نتیجه را اعلام کنید.

4f50f1944bf52dbeae56770047775f18-b6876b26bef4b75f133f11b1ca551d47600027b3.zip

لینک ارسال

• 0

ممنونم آقا مصطفی‌ عزیز. خوشحالم که مشکل‌تون حل شد و تشکر می‌کنم بابت به اشتراک گذاری افزونه و راهنمای خوب و جامعی که منتشر کردید. به روی چشم. سر فرصت افزونه را نصب میکنم و در صورت اینکه مشکلی داشت حتماً مزاحم خواهم شد. اما پیش از نصب چند سؤال داشتم:

• افزونه را باید روی چه نسخه‌ای از انکی امتحان کنیم؟ نسخه ۲.۰ یا ۲.۱؟
لینک ارسال

• 0

با سلام

در مد پری ویو افزونه قبلی مشکل داشت که رفع کردم و همچنین راهنمای کاربر را به روز کردم. آخرین نسخه را در زیر می توانید پیدا کنید.

Acrobat_PDF_Handler_Ver001.py

pdf_open_parameters.pdf

Acrobat_PDF_Handler User Manual_Ver001.pdf

لینک ارسال

• 0

ممنون بابت زحمات و پیگیری. حقیقت من نسخه ۲.۱ استفاده می‌کنم و به همین خاطر منتظر جواب دوستان بودم. به هر حال امیدوارم جواب ندادن من سوء تفاهمی ایجاد نکرده باشه. مورد بعد اینکه شما می‌توانید نحوه‌ی استفاده از این افزونه و خود افزونه را در بخش افزونه‌های سایت معرفی کنید. که در زیر لینکش را براتون قرار میدم. راستی ممنون میشم تصویری که برای افزونه انتخاب می‌کنید 300*700 پیکسل باشه. سپاس

https://ankidroid.net/آموزش/افزونه‌های-انکی/

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...