رفتن به مطلب
  • 0

آیا برای فرمول‌نویسی در فلش‌کارت باید حتماً LaTeX را کامل یاد بگیریم؟

محمد رستمی
 اشتراک گذاری

سوال

کمی در مورد LaTeX

این نرم افزار یک نرم افزار ویرایشگر متن مانند  word است.مطمئناً الان پیش خودت میگی!همین!.آره دوست من،شما در مورد این نرم افزار و استفاده اون در نرم افزار آنکی به بیشتر از این نیاز نداری.
آیا نصب  LaTeX روی هر سیستم عاملی امکان پذیره؟

این  نرم افزار یک برنامه متن باز هست که روی هر سیستم عاملی اعم از ویندوز ۷,۸,linux,ubunto و حتی اندروید هم نصب میشه.و با استفاده از ویرایشگری که در اختیار شما قرار می دهد می توانید تمامی کارهای خود را در هر سیستم عاملی که هستید انجام دهید.

شاید براتون سؤال پیش اومده باشه که اگر لاتکس روی اندروید نصب میشه چرا در نرم افزار انکی دروید نمی تونم با اون فرمول بنویسم؟یا اینکه چرا انکی دروید فرمولهایی را که با لاتکس نوشته شده نمیتونه بخونه و به جاش علامت سؤال میذاره؟؟

در جواب شما عزیزان باید عرض کنم که:

درسته که LaTeX روی سیستم اندرویدی هم سوار میشه و شما میتوانید از ویرایشگر اون برای انجام کارهای خود استفاده کنید.ولی موضوع اینجاست که برنامه های LaTeX که برای اندروید نوشته شده اند نمی توانند پلی ارتباطی برای ترجمه بین خود LaTeX و انکی دروید برقرار کنند.به همین خاطر نمیتونید از انکی دروید برای فرمول نویسی استفاده کنید.

الان بعضی ها میپرسن،پس چطور باید از فلش کارتهایی که دارای فرمول LaTeX هستند در انکی دروید استفاده کنیم؟

همانطور که در سایت آنکی هم توضیح داده شده شما باید ابتدا یکبار فلش کارت دارای فرمول LaTeX را با ویندوزی که دارای نرم افزار LaTeX هست باز کنید تا نرم افزار آنکی بتونه از اون فرمولی که توسط نرم افزار LaTeX ترجمه شده،عکس بگیره.وقتی که یکبار فلش کارت شما با نرم افزار آنکی ویندوز همراه با LaTeX باز شد،دیگه مشکلی بابت استفاده ی این فلش کارت در نرم افزار انکی دروید ندارید؛چون دیگه فرمولهای شما را به صورت عکس نشون میده و احتیاجی به ترجمه نداره.

آیا برای استفاده از LaTeX در نرم افزار آنکی و فرمول نویسی باید آنرا یاد بگیریم؟

مطمئنم که این سؤال خیلی از دوستان هست.به همین خاطر رنگی شده تا اگه حوصله خوندن تمام متن را نداشتی،حداقل این یکی را بخونی.

دوست من، برای استفاده از نرم افزار LaTeX در آنکی احتیاج به هیچ دانش خاصی نداری.فقط برای نوشتن فرمولها، چند تا دستور نیاز داری که نهایتاً به ۱۰تا هم نمیرسه.خود من که تمام فرمولهای شیمی،ریاضی،فیزیک و احتمال را با نرم افزار LaTeX  نوشتم،نهایتاً از ۱۰تا دستور استفاده کردم.باور نمیکنی؟؟پس فیلم آموزش فرمول نویسی با LaTeX را که در سایت قرار دادم ببین!

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 1

دانلود کتاب راهنمای جامع latex

دانلود کتاب آشنایی با latex وفارسی تک

خوب با هر کدوم از این 3 تا که راحت تر بودین مشکل شما در فرمول نویسی و در کل کار با لاتک حله

لینک ارسال

• 0
لینک ارسال

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
 اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...