رفتن به مطلب
  • 0

نوشتن اعداد با رسم الخط فارسی در آنکی

aja
 اشتراک گذاری

سوال

8 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 0

سلام. نوشتن مربوط به کیبورد سیستم عامل شماست. اگر کیبورد فارسی استاندارد استفاده کنید می توانید اعداد را با رسم الخط فارسی وارد کنید.

http://khoshamoz.ir/index.php/post40

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 0

ممنون که جواب دادیدولی مشکل حل نشد من توضیح بیشتری می دم -فکر می کنم این مشکل برای همه باشد 

با وجود آنکه در محیط غیر آنکی هر قلم(فونت)که استفاده می کنم وقتی به فارسی یا انگلیسی تغییر وضعیت می دم اعداد را مطابق همان تایپ می کند ولی در محیط آنکی 

هم در قسمت پر کردن فیلد ها وهم در قسمت نمایش کارت ها  اگر قلم(فونت) فارسی  مانند b homaتنظیم کرده باشم  فقط اعداد را فارسی می نویسد عدد انگلیسی ندارد 

واگر قلم را یک قلم انگلیسی تنظیم کرده باشم فقط عدد را انگلیسی می نویسد و فارسی ندارد  درحالی که در محیط های غیر آنکی چنین مشکلی ندارم 

لینک ارسال

• 0
در 24 دقیقه قبل، aja گفته است :

اگر قلم(فونت) فارسی  مانند b homaتنظیم کرده باشم  فقط اعداد را فارسی می نویسد

حتی زمانیکه زبان کیبورد را انگلیسی  انتخاب کرده باشید فارسی می نویسد؟؟

لینک ارسال

• 0

سلام. این مورد بررسی شد. این مربوط به فونت هایی است که انتخاب می کنید. من فونت فارسی هما را انتخاب کردم(البته برای لینوکس) و تغییرات همان چیزی بود که باید باشد. اما فونت یکان(فارسی) را انتخاب کردم و مشکلاتی که شما داشتید پیش آمد. نمیدانم زمانی که فونتی را تنظیم و انتشار می کنند چه تغییراتی میدهند ولی این مشکل برای همه فونت ها صادق نیست. به پیوست توجه کنید.

vokoscreen-2019-08-15_12-20-33.mkv

لینک ارسال

• 0
در 45 دقیقه قبل، محمد رستمی گفته است :

حتی زمانیکه زبان کیبورد را انگلیسی  انتخاب کرده باشید فارسی می نویسد؟؟

سلام تغییر  زبان در حروف فارسی یا انگلیسی اعمال می شود ودرست عمل می کند ولی در اعداد عمل نمی کند  یعنی اگر قلم انگلیسی را تنظیم کرده باشم اعداد فارسی را نمی نویسد واگر قلم فارسی را تنظیم کرده باشم اعداد انگلیسی را نمی نویسد.   این مشکل حتی در فلش کارت میز عربی که 108 درس است و خود شما تهیه کرده اید هم وجود دارد 

لینک ارسال

• 0
در 4 ساعت قبل، محمد رستمی گفته است :

سلام. این مورد بررسی شد. این مربوط به فونت هایی است که انتخاب می کنید. من فونت فارسی هما را انتخاب کردم(البته برای لینوکس) و تغییرات همان چیزی بود که باید باشد. اما فونت یکان(فارسی) را انتخاب کردم و مشکلاتی که شما داشتید پیش آمد. نمیدانم زمانی که فونتی را تنظیم و انتشار می کنند چه تغییراتی میدهند ولی این مشکل برای همه فونت ها صادق نیست. به پیوست توجه کنید.

vokoscreen-2019-08-15_12-20-33.mkv 3.28 MB · 1 download

درسته اگر کیبورد استاندارد فارسی به جای معمولی تنظیم شوددر بعضی از قلم ها مشکل حل می شود -اینکه فرمودید در لینوکس مشکل برای بعضی قلم های خاص است هم درسته -در ویندوز هم همین طوره با بعضی قلم های خاص مشکل ندارد .هر چند در بعضی قلم ها مشکل وجود دارد 

من امتحان کردم در قلم هایی که در محیط آنکی مشکل دارنددر محیط های دیگر درست عمل می کنند بنابراین یا مشکل از آنکی است که با قلم های خاص سازگار نشده است یا مشکل از همان قلم است که در بعضی نرم افزارها ایجاد مشکل می شود 

مشکل دیگری که من به هیچ طریق و اندازه ای نتونستم حل کنم اینه که  یاء عربی  که نقطه ندارد مانند کلمه سَوَّىٰهَا  در محیط آنکی به شکل ‌ئ جایگزین می شود کلمه تبدیل می شود به سَوَّئهَا     در محیط های دیگر همان قلم به کار گرفته شده برای این حرف مشکلی نیست

اگر کسی زبانش خوبه بتونه به دست اندرکاران آنکی این اشکال را بفرسته خیلی خوبه

اگر افزونه ای بود که  می شد انتخاب قلم در همان صفحه ویرایش کارت موجود بود خیلی خوب بود 

لینک ارسال

• 0
در 1 ساعت قبل، aja گفته است :

درسته اگر کیبورد استاندارد فارسی به جای معمولی تنظیم شوددر بعضی از قلم ها مشکل حل می شود -اینکه فرمودید در لینوکس مشکل برای بعضی قلم های خاص است هم درسته -در ویندوز هم همین طوره با بعضی قلم های خاص مشکل ندارد .هر چند در بعضی قلم ها مشکل وجود دارد 

من امتحان کردم در قلم هایی که در محیط آنکی مشکل دارنددر محیط های دیگر درست عمل می کنند بنابراین یا مشکل از آنکی است که با قلم های خاص سازگار نشده است یا مشکل از همان قلم است که در بعضی نرم افزارها ایجاد مشکل می شود 

مشکل دیگری که من به هیچ طریق و اندازه ای نتونستم حل کنم اینه که  یاء عربی  که نقطه ندارد مانند کلمه سَوَّىٰهَا  در محیط آنکی به شکل ‌ئ جایگزین می شود کلمه تبدیل می شود به سَوَّئهَا     در محیط های دیگر همان قلم به کار گرفته شده برای این حرف مشکلی نیست

اگر کسی زبانش خوبه بتونه به دست اندرکاران آنکی این اشکال را بفرسته خیلی خوبه

اگر افزونه ای بود که  می شد انتخاب قلم در همان صفحه ویرایش کارت موجود بود خیلی خوب بود 

حدس من بیشتر مربوط به فونت هاست. چرا که هر فونت استاندارد تعریف شده(پیش فرض) برای عربی و فارسی لینوکس را امتحان می کنم مشکلی از این بابت نیست اما برای فونت های فارسی بگیر نگیر داره :a4: اما به هر حال نمیشه صد در صد گفت ازفونت هست. پیگیری میکنم اگر به نتیجه ای رسیدم حتماً به اشتراک میذارم. راستی اون مورد ي عربی هم امتحان کردم با کیبورد عربی مشکلی از بابت نمایش با فونت پیش فرض ندارد

لینک ارسال

• 0
در 16 ساعت قبل، محمد رستمی گفته است :

حدس من بیشتر مربوط به فونت هاست. چرا که هر فونت استاندارد تعریف شده(پیش فرض) برای عربی و فارسی لینوکس را امتحان می کنم مشکلی از این بابت نیست اما برای فونت های فارسی بگیر نگیر داره :a4: اما به هر حال نمیشه صد در صد گفت ازفونت هست. پیگیری میکنم اگر به نتیجه ای رسیدم حتماً به اشتراک میذارم. راستی اون مورد ي عربی هم امتحان کردم با کیبورد عربی مشکلی از بابت نمایش با فونت پیش فرض ندارد

سلام ممنون که برای این گفتگو وقت گذاشتید.اون حرف عربی(یاء چسبان بدون نقطه )حق با شماست .دیروز نمی دونم چرا جفت و جور نمی شد با قلم های مختلف امتحان کردم ولی امروز می بینم درست عمل می کنه

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...