رفتن به مطلب
  • 0

اضافه کردن Sub-deck به فلش کارت ها

Erfan Zamanian
 اشتراک گذاری

سوال

سلام.

چطور باید یک مجموعه فلش کارت را به sub-deck ها تقسیم کرد؟ 

این رو بلدم که زمان ساخت فلش کارت، چطور براش sub-deck تعریف کرد (هنگام ساخت یک sub-deck، اونرو MasterN::SubN نامگذاری میکنم، که MaterN اسم دک اصلی و SubN اسم sub-deck ه) ولی انجام این کار رو برای یک مجموعه فلش کارت ساخته شده نمیدونم.

دنبال راهی ام که این کار رو به صورت برنامه نویسی ای انجام بدم، و نه از طریق رابط گرافیکی.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 0

سلام. اگر مجموعه شما از قبل ساخته شده باید براساس تگ(یا شناخت کارتها) بتونید کارتها را جدا کنید  اول دسته ها را بسازید بعد از طریق مرورگر رابط گرافیکی میتونید کارتها را دسته جمعی به زیردسته های مورد نظرتون منتقل کنید.

لینک ارسال

• 0

سلام.

دو تا مساله، راه حل پیشنهادی شما رو برای مساله من نامناسب میکنه.

یک اینکه هدف من، قرار دادن کارت ها در sub-deck هاست، و نه بر اساس تگ.

دوم اینکه تعداد فلش کارتهای من بالاتر از ۱۵۰۰ تاست، و  من این کار رو نمیخوام (و نمیتونم) به صورت دستی انجام بدم و برای همین کار با رابط گرافیکی برام نامناسبه، و میخوام اینکار رو یا از طریق تغییر فایل دیتابیس انکی، و یا از طریق تغییر فایل اکسپورت شده از انکی به صورت برنامه نویسی  انجام بدم

لینک ارسال

• 0

اول اینکه خدمتت عرض کنم از طریق برنامه نویسی بلد نیستم :a4: بعد نگی می پیچونه اما اینکه میفرمایید من از تگ برای شناسایی کارتها استفاده کردم نه اینکه دسته بندی را براساس تگ انجام بدم. شما براساس تگ کارتها را شناسایی می کنید و به زیردسته مورد نظر منتقل می کنید.

لینک ارسال

• 0
در در 16 مهر 1398 در 20:21، Erfan Zamanian گفته است :

سلام.

دو تا مساله، راه حل پیشنهادی شما رو برای مساله من نامناسب میکنه.

یک اینکه هدف من، قرار دادن کارت ها در sub-deck هاست، و نه بر اساس تگ.

دوم اینکه تعداد فلش کارتهای من بالاتر از ۱۵۰۰ تاست، و  من این کار رو نمیخوام (و نمیتونم) به صورت دستی انجام بدم و برای همین کار با رابط گرافیکی برام نامناسبه، و میخوام اینکار رو یا از طریق تغییر فایل دیتابیس انکی، و یا از طریق تغییر فایل اکسپورت شده از انکی به صورت برنامه نویسی  انجام بدم

در در 16 مهر 1398 در 14:40، Erfan Zamanian گفته است :

سلام.

این رو بلدم که زمان ساخت فلش کارت، چطور براش sub-deck تعریف کرد (هنگام ساخت یک sub-deck، اونرو MasterN::SubN نامگذاری میکنم، که MaterN اسم دک اصلی و SubN اسم sub-deck ه) ولی انجام این کار رو برای یک مجموعه فلش کارت ساخته شده نمیدونم.

دنبال راهی ام که این کار رو به صورت برنامه نویسی ای انجام بدم، و نه از طریق رابط گرافیکی.

با سلام می تونید با استفاده از نوشتن یک add-ons مشخص برای انکی (که یک قابلیت دلخواه شما رو برای دیتابیس فراهم کنه یا یک query تعریف کنید برای دیتابیس) هم به دیتابیس دسترسی داشته باشید و هم اینکه فلش کارتها رو با برنامه نویسی سازمان دهی کنید.

هر Add-ons یک کد داره که باید اون رو در انکی وارد کنید

مراحل نصب یک add-ons در انکی:

1- منوی tools را انتخاب کنید

2- Add-ons را انتخاب کنید

3- گزینه اول Get add-ons  را کلیک کنید

4- کد را وارد کنید و دکمه ok  را بزنید.

پیدا کردن یک add-ons و کد نصب مربوط به آن:

1- https://ankiweb.net/shared/addons/2.1  وارد این سایت بشوید

2- Add-ons دلخواه را انتخاب کنید و به صفحه آن بروید

3- در متن توضیحات به قسمت دانلود بروید

4- کد را کپی کنید

5- کد را در انکی وارد کنید

مراحل ساخت و نصب یک فایل با پسوند ankiaddon: 

1- برنامه خود را با پسوند ankiaddon ذخیره کنید.

2- در پنجره add-on در برنامه انکی گزینه import from file را انتخاب کنید.

3- فایل خود را نصب کنید.

لینک ارسال

• 0
در ۱۳۹۸/۷/۱۶ در 14:40، Erfan Zamanian گفته است:

سلام.

سلام

فرض کنیم فلش کارت الان شما 1500 کارت دارد . از آن export بگیرید بصورت فایل txt . فایل txt را باز کنید و تمام محتوای آن را کنترل + آ بگیرید و در یک فایل ورد جدید کپی کنید. محتوای انتخاب شده را به همان صورت که انتخاب شده در فایل word در منوی insert قسمت table  باز کنید و convert text to table  را بزنید.

و ok را بزنید

جدول شما اینجا آماده  کپی به اکسل می باشد. آن جدول را به یک فایلی اکسل جدید منتقل کنید. سپس بر اساس فیلدی که دوست دارید محتواها را sort کنید و جدول های جداگانه در اکسل های جداگانه ذخیره کنید. هر زیر مجموعه را اول به صورت excel  ذخیره کنید. سپس همان را به txt ذخیره مجدد کنید . و سپس فایل txt را باز کنید و جداگانه به پسوند utf8 ذخیره کنید. 

تنها کار شما انتخاب جدول ها و جداسازی آن ها در فایل های اکسل جداگانه و چند بار ذخیره به پسوند های مختلف است. در انتهای کار تمام فایل های utf8  که ساخته اید هر کدام زیر مجموعه ای از کل فایلی بود که اول داشتید. 

هر کدام از فایل های utf8 را در نرم افزار انکی import  کنید و یک دسته جدید و تعدادی زیر دسته جدید تعریف کنید و هر کدام از فایل های utf8 را در زیر دسته جدید وارد کنید . کار import کردن هایتان که تمام شد از کل دسته ای که ایجاد کرده اید یک export به پسوند apkg خروجی بگیرید و ذر کامپیوترتان ذخیره کنید و داشته باشید و می توانید آن را برای سایت به اشتراک همه بگذارید .

در import کردن هایتان به نوع کارتی که می سازید توجه کنید basic - cloze - reverse و غیره . هر کدام تفاوت دارد و بستگی به نوع کارت و نمایش شما دارد . در انتخاب آن دقت کنید و پس از هر بار import کردن فایل های utf8  که ساخته اید ، آن را باز کنید و تست کنید که آیا درست کار می کند یا نه؟

رویاهاتو بساز

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...