رفتن به مطلب
  • 0

زمان مرور مطالب در آنكي

akasha
 اشتراک گذاری

سوال

سلام.

دوستان در آنكي مدت زماني كه طول مي كشد يك مطلب حفظ شود چقدر است، براي مثال من لغتي را مي خوانم و جواب صحيح را مي دهم و چهار روز بعد دوباره از من سوال مي شود و دوباره جواب مي دهم، زمان مرور سوم كي است؟ آيا قابليت تنظيم دارد؟ عملكرد ان مانند جعبه لايتنر و جي 5 هست كه بعد از حدود 6 ماه مطلب از چرخه حفظ خارج شود؟ تابع زمان بندي اش چيست؟

لطفا كمك كنيد

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 0
در در 21 آذر 1395 در 16:00، 'akasha' گفته است :

سلام. دوستان در آنكي مدت زماني كه طول مي كشد يك مطلب حفظ شود چقدر است

سلام و عرض احترام.این بستگی به تلاش و حافظه‌ی شما دارد و این که به طور قطع بتوان گفت چند روز طول می‌کشد تا شما مطلبی را حفظ کنید، کاری غیر ممکن است.اما می‌توان تخمین زد که بعد از دو الی سه بار مرور( به طوریکه به سؤالات پاسخ صحیح دهید) می‌توانید مطلب را برای همیشه به ذهن بسپارید.از نظر زمانی این مورد حدود ۱۵ روز طول می‌کشد.(البته بازم با قطعیت نمی‌توان گفت)

براي مثال من لغتي را مي خوانم و جواب صحيح را مي دهم و چهار روز بعد دوباره از من سوال مي شود و دوباره جواب مي دهم، زمان مرور سوم كي است؟

ببینید، روش آنکی برای زمانبندی کلاً با روش لایتنر که شما قبلاً با آن آشنایی دارید تفاوت دارد.روش لایتنر ضعفی که داشت این بود که زمان دقیقی را برای مرور مطالب به شما نمیداد.شما ممکن است در روش لایتنر پاسخی را بعد از گذشت چند دقیقه به یاد می‌آوردید و باز هم آن را به خانه‌ی بعد منتقل می‌کردید.در صورتی که در آنکی این‌طور نیست.اگر بخواهم به زبان ساده روش آنکی را برای شما شرح دهم باید عرض کنم که آنکی، نسخه‌ی رایگان برنامه‌ی سوپرممو هست.این برنامه پیشرفته‌ترین برنامه‌ای است که بر اساس روش تکرار تأخیری(یا به اصطلاح لایتنر) ساخته شده است.برنامه سوپرممو طوری برنامه‌ریزی شده که خودش را با میزان یادگیری کاربر تطبیق میده و زمانی‌ را به کاربر پیشنهاد می‌دهد.پس اینکه بتوان دقیقاً گفت چه مدت بعد به من پیشنهاد می‌دهد بستگی به کیفیت پاسخگویی شما به سؤالات دارد و نمی‌توان زمان دقیقی را پیشگویی کرد.دقیقاً این روشی است که آنکی در برنامه‌ریزی زمانی شما به کار می‌برد.اما برای حل نگرانی شما می‌توانم با صراحت عرض کنم که آنکی در زمانبندی بسیار موفق‌تر از روش لایتنر عمل می‌کند.پس نگران زمانبندی نباشید.از طرفی طبق زمانبندی که آنکی برای شما انجام می‌دهد زمان مرور مطالب توسط شما به حتی یک ششم روش لایتنر کاهش پیدا میکنه و در مقابل یادگیری شما چندین برابر خواهد شد.

آيا قابليت تنظيم دارد؟

بله.شما زمانیکه دسته‌ای در آنکی ایجاد کردید.بر روی آن دسته کلیک کنید تا وارد دسته شوید.در قسمت پایین گزینه‌ای به نام «اختیارات» وجود دارد.زمانیکه که شما بر روی اختیارات کلیک کنید، تصویری برای شما باز خواهد شد که شبیه تصویری است که من قرار دادم.در تصویر مشخص کردم که چه قسمتی برای زمانبندی این مورد هست.

post-1-0-09098100-1481469240_thumb.png

در این تصویر شما، زمان‌هایی که مشخص شده‌اند بر حسب دقیقه هستند، اولین ۱ دقیقه بعد از یک فاصله ۱۰ دقیقه و بعد از آن شما می‌توانید هر عددی قرار دهید بر حسب دقیقه تا جای دکمه ۴ روز در هنگام مطالعه اولین فلش‌کارت قرار دهید.

نقل قول

عملكرد ان مانند جعبه لايتنر و جي 5 هست كه بعد از حدود 6 ماه مطلب از چرخه حفظ خارج شود؟

شما فلش‌کارتتون را هر زمان که مایل بودید می‌توانید با معلق کردن خارج کنید. اما آنکی حداکثر زمان تأخیر برای دوباره نشان دادن یک کارت را 10 سال در نظر گرفته است.

امیدوارم که تونسته باشم شما را قانع کنم که جی ۵ و لایتنر خاک پای آنکی هم نمی‌شود :default_bye: .

اگر سؤال جدیدی دارید در تاپیک جدید مطرح کنید.در خدمت شما هستم. :NewPack_give_rose::NewPack_give_rose:

لینک ارسال

• 0

آقاي رستمي عزيز بسيار بسيار سپاسگزارم از توضيحات خوبتون ♥♥♥

لینک ارسال

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
 اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...