رفتن به مطلب
  • 0

چگونه فایل به فروشگاهم ارسال کنم؟

محمد رستمی
 اشتراک گذاری

ارسال فایل در فروشگاه  

1. 1. آیا این آموزش برای شما مفید بود؟

• بلی
      0
    • خیر
      0

سوال

مطمئناً با مفهوم دسته‌بندی آشنا هستید، زمانیکه بخواهیم فایل‌های خود را در دسته‌های جدا قرار دهیم تا جستجوی فایل‌ها و دسترسی به فایل‌ها برای کاربران راحت‌تر باشد از دسته بندی‌ استفاده می‌کنیم. مثلاً دسته‌ای برای زبان انگلیسی، دسته‌ای برای عربی و ... . اما اگر این سؤال براتون پیش اومده که چطور در فروشگاه خود در انکی دروید دسته ایجاد کنید با من همراه باشید.

وارد فروشگاه خود شوید از «مدیریت فروشگاه» گزینه «فایل» را انتخاب کنید. دقت کنید، این گزینه آن چیزی نیست که شما برای ارسال فایل باید استفاده کنید. این گزینه برای دسته بندی فایل استفاده می‌شود به عبارتی با انتخاب این گزینه شما ویژگی به اشتراک گذاری فایل را به فروشگاه خود اضافه می‌کنید.

Screenshot from 2018-03-01 18-20-08.png

بعد از انتخاب این گزینه، کادری برای شما باز می‌شود که در اصل همان کادر دسته بندی و ویژگی‌های مد نظر شما برای فایل‌هاست.

Screenshot-2018-3-1 فلش کارت انگلیسی ویژه - انکی دروید.png

در این کادر گزینه‌ها را برای شما تشریح می‌کنم:

• نام: با استفاده از این گزینه شما می‌توانید نام دسته مورد نظر خود را برای فایل انتخاب کنید مثال: انگلیسی
  • توضیحات: در این قسمت توضیحات دسته فایل خود را وارد  کنید. به طور مثال: در این دسته فایل ‌های مربوط به انگلیسی دوره دبیرستان جای می‌گیرد.
  • پذیرش دیدگاه: اگر میخواهید این امکان را به کاربران دیگر بدهید تا برای فایل‌ها دیدگاه ارسال کنید این گزینه را در حالت تأیید باقی بگذارید.
  • پذیرش نقد و بررسی: در صورتی که میخواهید این امکان را به کاربران بدهید تا فایل‌های شما را نقد کنند این گزینه را در حالت تأیید باقی بگذارید.
  • پذیرش تصاویر: اگر میخواهید برای معرفی فایل‌های خود از تصویر نیز کمک بگیرید این گزینه را در حالت تأیید باقی بگذارید.
  • نیازمند به تصاویر: اگر داشتن تصویر برای فایل الزامی است، می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.
  • پسوند‌های مجاز: دقت داشته باشید که در این قسمت می‌توانید تعریف کنید که کاربران در صورتی که مایل باشند در فروشگاه شما فایلی را آپلود کنند، مجاز هستند که فایل با چه پسوندی را آپلود کنند.

پس از وارد کردن توضیحات شما موفق شدید که یک دسته‌بندی برای فایل‌های خود ایجاد کنید. که من این دسته‌بندی را «انگلیسی دبیرستان» نامگذاری کردم. که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. برای ارسال فایل در این دسته ابتدا روی نام دسته کلیک کنید تا وارد این قسمت شوید و سپس گزینه «ارسال فایل» که در تصویر با شماره ۲ مشخص شده است برای ارسال فایل در این دسته استفاده کنید. دقت کنید که شما مختارید در دسته‌بندی خود تا بی‌نهایت فایل را نیز قرار دهید. که این بستگی بخود شما دارد.

Screenshot from 2018-03-01 18-31-30.png

پس از انتخاب گزینه «ارسال یک فایل» شما به صفحه جدیدی هدایت می‌شوید که ابتدا باید فایل مد نظر خود را آپلود کنید.

Screenshot from 2018-03-01 18-37-05.png

در صورتی که فایلی را برای آپلود انتخاب کنید، گزینه بیشتر برای افزودن عنوان و ویژگی‌های فایل برای شما باز خواهد شد که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. که من یکی یکی آنها را برای شما توضیح خواهم داد.

Screenshot-2018-3-1 ارسال یک فایل - انکی دروید.png

• افزودن تصویر: در این قسمت شما باید تصاویر مربوط به فایل را قرار دهید. تصاویری که به معرفی بهتر فایل شما کمک می‌کند. من معمولاً یک تصویر از منبع فایل و یک تصویر از روی فلش کارت را برای کاربران قرار می‌دهم.
  • نام فایل: در این قسمت شما باید نامی برای فایل خود انتخاب کنید. این نام معرف فایل شماست. بهتر است نامی انتخاب کنید که کاربران آنرا جستجو می‌کنید. اینطور فرض کنید که خودتان برای رسیدن به این فایل چه چیزی را در گوگل سرچ می‌کنید. به طور مثال: فلش کارت انگلیسی سال دوم دبیرستان - درس دوم - Students
  • برچسب: نوعی دسته بندی سایتی است که اصلاً ربطی به برچسب گوگل ندارد. فقط در صورتی که کاربری در سایت براساس برچسب جستجو کند فایل‌های شما نیز در نتایج جستجو ظاهر شود. به طور مثال برای عنوان قبلی که من مثال زدم می‌توانیم چنین برچسب‌هایی را انتخاب کنیم: انگلیسی-دبیرستان . دقت کنید که یکی دو برچسب کفایت می‌کند.
  • توضیحات فایل: در این قسمت می‌توانید در مورد فایل خود توضیح دهید، این که منبع چیست؟ چه تعداد فلش کارت دارد؟ برای اجرا به چه چیزهایی نیاز دارد؟ تصویر دارد یا خیر؟ صوت دارد یا خیر؟ و ...
  • نوع: در این قسمت می‌توانید رایگان و پولی بودن فایل را انتخاب کنید. در صورتی که فایل را پولی انتخاب کنید، کادری برای شما باز خواهد شد که می‌توانید قیمت خود را به ریال در کادر مربوطه وارد کنید.
  • شماره نسخه: این گزینه هم برای نسخه بندی فایل استفاده می‌شود. که من معمولاً ماه و سال را انتخاب می‌کنم به طور مثال 96.12

پس از وارد کردن این توضیحات فایل شما برای ارسال آماده است و می‌توانید فایل خود را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.

نکته: تا زمانی که فایل‌ها و تصاویر به صورت صحیح آپلود نشوند شما امکان ارسال فایل را ندارید. بنابراین هیچوقت نگران خراب بودن فایلی نباشید. :a3:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

0 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

هنوز برای این سوال پاسخی ارسال نشده است

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...