رفتن به مطلب
دروید

    دانلود آنکی:

تمام فایل های آنکی فقط با نرم افزار آنکی قابل نمایش می باشند. آخرین نسخه بالای همین کادر قرار دارد و می توانید دریافت کنید!

آموزش آنکی

در این صفحه تمامی آموزش‌های مربوط به نرم‌افزار انکی دسکتاپ قرار داده می‌شود. دقت کنید که آموزش‌ها از جدید به قدیم مرتب شده‌اند. برای اینکه روند آموزشی منظمی داشته باشید می‌توانید دوره‌ی آموزشی خود را از آخرین صفحه شروع کنید. در نمودارهای روبرو نیز میزان پیشرفت آموزش‌ها و همچنین بازنویسی کتاب‌های آموزشی را مشاهده خواهید کرد.

میزان پیشرفت آموزش انکی دسکتاپ
16.5%
بازنویسی کتاب راهنمای انکی دسکتاپ
0%

دسته‌ها


یک دسته مجموعه‌ای از کارت‌هاست. دسته‌ها این امکان را به ما می‌دهد تا مجموعه‌ی خود را به قسمت‌های کوچکتری تقسیم کنیم و رواند مطالعه‌ی خود را ساده‌تر کنیم. هر دسته می‌تواند تنظیماتی منحصر به فرد خود داشته باشد، تنظیماتی مثل: تعداد کارتهای جدید، حداکثر مرورها و ...

انکی در ابتدای نصب به صورت پیشفرض دسته‌ای به نام Defult خواهد داشت. کارتهایی که به هیچ دسته‌ای تعلق نداشته باشند به دسته‌ی پیش فرض منتقل می‌شوند. همچنین به این موضوع دقت کنید که اگر شما دسته‌های دیگری به جز Defult بسازید و دسته پیش فرض یعنی Defult کارتی نداشته باشد، انکی دسته پیش‌فرض را پنهان خواهد کرد. از طرفی نیز این امکان وجود دارد که دسته‌ی پیش‌فرض را تغییر نام دهید و برای کارت‌های خود استفاده کنید.

زیردسته‌ها

انکی از ساختار درختی برای نمایش دسته‌ها پشتیبانی می‌کند، یعنی اینکه از زیردسته پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید برای دسته‌های خود زیردسته نیز ایجاد کنید. دو راه برای ساختن زیردسته در انکی وجود دارد:

  • استفاده از نماد «::»

در این روش شما کافیه که در نام دسته از علامت «::» استفاده کنید. مثال میزنم؛ شما میخواهید زیردسته‌ای به نام مشاغل برای زبان انگلیسی انتخاب کنید، کافی است که نام زیردسته را به صورت «English::Job» انتخاب کنید. در این صورت شما زیردسته‌ای دارید به نام «Job» که در دسته‌ی مادر یا برتر «English» قرار گرفته است. 

دقت داشته باشید، زمانیکه شما روی زیردسته Job کلیک می‌کنید، فقط کارت‌های موجود در دسته‌ی Job را مشاهده خواهید کرد، اما زمانیکه بر روی دسته‌ی مادر(English) کلیک می‌کنید علاوه بر کارتهای موجود در دسته Job کارت‌های موجود در دسته English را نیز نمایش می‌دهد. به عبارت ساده‌تر، کلیک بر روی زیردسته فقط کارت همان زیردسته را نمایش می‌دهد و کلیک بر روی دسته‌ی مادر، تمامی کارتهای آن دسته و زیردسته‌های آن را نمایش می‌دهد.

  • کشیدن و رها کردن

شما می‌توانید بر روی دسته‌ای کلیک کنید و نگه‌دارید و آن را به زیردسته‌ی هر دسته‌ای که تمایل دارید تبدیل کنید.

 

پیشنهاد ما:

دسته‌ها بهتر است به جای استفاده برای دسته‌بندی‌های خاص مثل «غذا» یا «درس اول» برای مجموعه‌ی بزرگتری از کارت‌ها استفاده شود.

 

anki-deck.jpgبازخورد کاربر

Recommended Comments

هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود دارد.مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
افزودن دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری

×