رفتن به مطلب
دروید

    دانلود آنکی:

تمام فایل های آنکی فقط با نرم افزار آنکی قابل نمایش می باشند. آخرین نسخه بالای همین کادر قرار دارد و می توانید دریافت کنید!

آموزش آنکی

در این صفحه تمامی آموزش‌های مربوط به نرم‌افزار انکی دسکتاپ قرار داده می‌شود. دقت کنید که آموزش‌ها از جدید به قدیم مرتب شده‌اند. برای اینکه روند آموزشی منظمی داشته باشید می‌توانید دوره‌ی آموزشی خود را از آخرین صفحه شروع کنید. در نمودارهای روبرو نیز میزان پیشرفت آموزش‌ها و همچنین بازنویسی کتاب‌های آموزشی را مشاهده خواهید کرد.

میزان پیشرفت آموزش انکی دسکتاپ
16.5%
بازنویسی کتاب راهنمای انکی دسکتاپ
0%

ترتیب نمایش کارت‌ زیردسته ها

در نرم افزار انکی یک دسته می‌تواند شامل زیردسته نیز باشد. و گفتم که در نرم افزار انکی مطالعه محدود به دسته ها می‌باشد. پس وقتی شما یک دسته مادر را برای مطالعه انتخاب کنید تمامی کارت‌های زیردسته‌های آن نیز نمایش داده می شوند. اما وقتی یک دسته جزء یا به عبارتی یک زیردسته را انتخاب می‌کنید فقط کارت‌های آن دسته نمایش داده می شوند. مثال میزنم تا متوجه منظورم شوید. فرض کنید دسته مادر ما «انگلیسی» نام دارد. و این دسته دارای دو زیردسته به نام‌های «فعل» و «اسم» هست. وقتی که شما دسته مادر یعنی انگلیسی را انتخاب می‌کنید، تمامی کارتهای موجود در دسته‌ی مادر و همچنین زیردسته‌های فعل و حرف نیز نمایش داده می‌شوند. اما وقتی شما یکی از زیردسته‌ها مثل «فعل» را انتخاب می‌کنید، فقط کارت‌های زیردسته «فعل» به شما نمایش داده می‌شوند و نرم افزار از نمایش دادن کارت‌های دسته مادر و زیردسته‌های دیگر مثل «اسم» خودداری می‌کند.

 

اما ترتیب نمایش کارت‌های زیردسته‌ها در نرم‌افزار انکی به چه شکلی است؟ در این آموزش به این سؤال پاسخ می‌دهم...

 

ترتیب نمایش

 

منظور از ترتیب نمایش، ترتیب مطالعه‌ی کارت، از دسته انتخاب شده یا زیردسته‌های آن است. همانطور که در مقدمه عرض کردم اگر دسته‌ی مادری مثل "French" انتخاب شود، کارت‌های زیردسته‌های  "French::Vocab" و "French::My Textbook::Lesson 1" و غیره ھم نمایش داده خواھند شد. برای کارت‌های جدید و مرورها، آنکی کارت‌ها را از دسته‌ها به ترتیب الفبایی جمع‌آوری می‌کند. بنابراین در مثال بالا، شما ابتدا کارت‌ها را از دسته‌ی "French" سپس "My Textbook"و بالاخره "Vocab" را خواھید دید.

 

شما می‌توانید از این واقعیت برای مرتب کردن نمایش کارت استفاده کنید. یعنی اینکه اگر تمایل دارید، دسته‌ای زودتر مطالعه شود، نام آن را طوری انتخاب کنید که بر اساس حروف الفبایی در صدر سایر دسته‌ها قرار گیرد.

 

ترفندی دیگری که می‌توانید استفاده کنید این است که هنگامی که رایانه‌ها مرتب‌سازی الفبایی می‌کنند، کاراکتر "-" قبل از کاراکترهای الفبا، و "~" بعد از آن‌ها می‌آید. بنابراین اگر دسته را "Vocab-" نامیده باشید، می‌توانید دسته‌ی دیگر را  "My Textbook~" بنامید تا دسته Vocab را مجبور کنید قبل از هر چیز دیگری نمایش داده شود.

 

همانطور که گفتم، وقتی که شما دسته‌ی مادر را برای مطالعه انتخاب می‌کنید، کارت‌های جدید و مروری شما، از زیردسته‌ها به صورت الفبایی و جداگانه نمایش داده می‌شوند. اما ممکن است که کارت‌های جدید و مروری زیردسته‌ای که در صدر فهرست قرار دارد، کمتر از حداکثر مرور یا کارت جدید باشد، به همین خاطر انکی زیردسته دوم را برای نمایش کارت جدید و مرورهای آن انتخاب می‌کند. پس ممکن است که شما در معرض کارت جدید یا مروری از زیردسته‌های متفاوت قرار بگیرید. اگر نمی‌خواهید که کارت‌های جدید یا مروری از زیردسته‌های متفاوتی به شما نمایش داده شوند، بهترین کار این است که فقط بر روی زیردسته مورد نظر کلیک کنید و کارت‌های مربوط به آن زیردسته را مطالعه کنید.

 

نکته:کارت‌هایی که در دوره یادگیری هستند از تمام دسته‌ها در آن واحد جمع‌آوری می‌شوند، زیرا مقداری از نظر زمانی در معرض خطر هستند، و به ترتیبی که موعدشان هست نمایش داده می‌شوند.

 

شاید شما دوست داشته باشید که کارت‌های جدید شما به صورت تصادفی از زیردسته‌ها انتخاب شوند. شما می‌توانید برای رسیدن به این هدف از تنظیمات دسته استفاده کنید.

 

امیدوارم این جلسه آموزشی هم مفید واقع شده باشد. انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق دیدگاه‌ها با من در میان بگذارید.

با تقدیم احترامبازخورد کاربر

Recommended Comments

هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود دارد.مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
افزودن دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری

×