رفتن به مطلب
دروید

    دانلود آنکی:

تمام فایل های آنکی فقط با نرم افزار آنکی قابل نمایش می باشند. آخرین نسخه بالای همین کادر قرار دارد و می توانید دریافت کنید!

آموزش آنکی

در این صفحه تمامی آموزش‌های مربوط به نرم‌افزار انکی دسکتاپ قرار داده می‌شود. دقت کنید که آموزش‌ها از جدید به قدیم مرتب شده‌اند. برای اینکه روند آموزشی منظمی داشته باشید می‌توانید دوره‌ی آموزشی خود را از آخرین صفحه شروع کنید. در نمودارهای روبرو نیز میزان پیشرفت آموزش‌ها و همچنین بازنویسی کتاب‌های آموزشی را مشاهده خواهید کرد.

میزان پیشرفت آموزش انکی دسکتاپ
16.5%
بازنویسی کتاب راهنمای انکی دسکتاپ
0%

صفحه مرور وضعیت مطالعه

 

بعد از کلیک روی یک دسته برای مطالعه، صفحه‌ای را می‌بینید که ما آنرا صفحه «مرور وضعیت مطالعه» یا صفحه «نمای کلی مطالعه» می نامیم. در تصویر زیر این صفحه را مشاهده می کنید.

 

 

anki-study-page.png

 

 

در این صفحه به شما عددهایی نمایش داده می شود، که یکی یکی آنها را به شما معرفی میکنم.

 

  • جدید:

تعداد کارتهای جدید امروز را نشان می دهد. یعنی در این تصویر که عدد ۲۰ نشان داده شده، انکی امروز ۲۰ کارت را به شما نشان میدهد که برای شما جدید هست و شما قبلن آنها را مرور نکردید. این کارتهای جدید، از کارتهایی که به صورت دستی اضافه کردید یا از دسته هایی که دانلود کردید و در این دسته قرار دارند انتخاب می شود. دقت کنید که شما میتوانید تنظیم کنید که کارتها به ترتیب اضافه شدن نمایش داده شوند یا به صورت تصادفی. همچنین میتوانید تنظیم کنید که در یک روز چه تعداد کارت جدید به شما نمایش داده شود. در آینده تمام این موارد را توضیح خواهم داد.

  • در حال یادگیری

 

انکی بین کارت «در حال یادگیری» و «مرور» تفاوت قائل می شود. اگر شما دقت کرده باشید، وقتی که اولین بار کارتی را مشاهده می کنید، شما به سه انتخاب مواجه می شوید، «دوباره، خوب ، آسان». اگر شما «دوباره یا خوب» را انتخاب کنید، کارت شما به عنوان یک کارت «در حال یادگیری» شناخته می شود، و اگر «آسان» را انتخاب کنید کارت شما به عنوان یک کارت «مروری» شناخته می شود. به عبارت ساده تر اگر شما کارت را یکی دو دفعه دیده باشید، کارتهای شما در مرحله «یادگیری» هستند. البته دقت داشته باشید وقتی برای مرور کارتی پاسخ «دوباره» را انتخاب می کنید یعنی اینکه کارت فراموش کردید، آن کارت نیز به عنوان یک کارت «در حال یادگیری» شناخته می شود. عددی که در اینجا نمایش داده می شود تعداد کارتهای «در حال یادگیری» را نمایش می دهد.

به کارت‌هایی گفته می‌شود که اخیراً برای اولین بار دیده شده‌اند، و ھنوز در حال یادگیری هستند.

 

  • مرور

کارتهایی که از مرحله «یادگیری» میگذرند به عنوان کارت «مروری» شناخته می شوند و شما باید آنها را مرور کنید تا فراموش نشوند. دقت کنید که حداکثر تعداد مرور نیز مانند تعداد کارتهای جدید روز قابل تنظیم است که در آینده توضیح خواهم داد.

 

برای شروع یک جلسه‌ی مطالعه، بر روی دکمه‌ی «اکنون مطالعه شود» کلیک کنید. آنکی کارتهایی را که باید در امروز مطالعه کنید به شما نشان میدهد تا زمانی که کارت‌های موعد امروز تمام شود.

 

نکته: در هنگام مطالعه، می‌توانید با زدن کلید «s» روی صفحه کلید به صفحه وضعیت مطالعه برگردید که نمای کلی از مطالعه را به شما نشان می دهد.بازخورد کاربر

Recommended Comments

هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود دارد.مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
افزودن دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری

×