رفتن به مطلب
  • 0

زمان بازنشسته شدن یک کارت

Sadeghooo مهمان
 اشتراک گذاری

سوال

سلام. در سیستم جعبه لایتنر زمانی که یک کارت از خانه آخر (خانه پنجم) خارج میشه، معنی‌اش اینه که احتمالا به حافظه طولانی مدت اضافه شده و دیگه باید اون کارت رو با خیال راحت کنار گذاشت، یعنی بعد از 5 بار مرور صحیح دیگه نیازی نیست کارت توی جعبه بمونه.

سوالی که دارم اینه که تو نسخه ویندوز انکی، این اتفاق چه زمانی برای یک کارت می‌‌افته؟ 

آخه ظاهرا هربار که یک کارت رو صحیح پاسخ میدم فقط مدت زمان مرور بعدی اضافه میشه، آیا این مدت‌زمان‌ها تا بی‌نهایت همینجوری اضافه میشه؟ پس چه زمانی پرونده یک کارت بسته میشه و به قول معروف بازنشسته میشه؟ آیا باید دستی این کار رو کرد؟ یا خودکار هستش؟ من فقط دیدم کارت‌هایی که بازه مرورشون 21 روز به بالاس میرن توی دسته کارت‌های Mature، ولی این گزینه پاسخ سوالم نیست فک کنم. 

ممنون از راهنمایی و سایت عالی شما. 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال های توصیه شده

• 0
در 18 ساعت قبل، Sadeghooo مهمان گفته است :

سوالی که دارم اینه که تو نسخه ویندوز انکی، این اتفاق چه زمانی برای یک کارت می‌‌افته؟ 

سلام. در انکی کارتی از دور خارج نمیشه مگر اینکه شما خودتون دستی اون را معلق کنید یا حذف کنید. به جای «از جعبه خارج شدن» لایتنر در انکی چیزی داریم به نام حداکثر فاصله زمانی و معلق کردن. فرض می کنم شما حداکثر فاصله زمانی را ۱۰ سال تعریف کرده باشید زمان های مرور انکی به طور تخمینی (نه دقیق) تقریباً به این صورت است: ۱ روز، ۳روز، ۷ روز،۱۵ روز، ۳۸ روز، ... ×۲.۵ تا ۱۰ سال، ۱۰ سال، ۱۰ سال و ...

یعنی از جایی به بعد شما فاصله زمانی طولانی تر نخواهید داشت. اونجاست که میتونید کارت را یا حذف کنید و یا اینکه معلق کنید تا از دوره مطالعاتی شما خارج شود.

در 18 ساعت قبل، Sadeghooo مهمان گفته است :

آیا باید دستی این کار رو کرد؟ یا خودکار هستش؟

بعد از اینکه کارت به حداکثر فاصله زمانی رسید شما باید دستی آن را حذف کنید یا معلق کنید البته اگر دوست دارید در صورتی که ده سال یکبار برای یک کارت به نظرم نیازی به حذف نداشته باشه یکی از دلایلش هم اینکه انکی نسبت به تعداد کارت محدودیتی نداره پس چرا حذف کرد؟

مورد دوم اینکه انکی تنها در یک حالت کارت را به صورت خودکار معلق میکنه اون هم زمانی است که شما بارها پشت سر هم به یک کارت پاسخ نادرست بدید. که پیشنهاد انکی در این حالت این هست که سؤال و جواب کارت را طوری تغییر بدید و دوباره کارت را به دوره مطالعاتی برگردانید.

لینک ارسال

• 0

بسیار سپاسگزارم از پاسخ‌تون. پس بنابراین من باید توی آپشن مربوط به Deck خودم وارد سربرگ Review بشم و گزینه Maximum Interval (که در حالت پیش‌فرض روی 36500 روز هست) رو به عددی کمتر مثل 10 سال تغییر بدم، درسته قربان؟

و اینکه در هر صورت باید بعد از پایان این دوره‌ی ماکزیمم، خودم دستی کارت‌ها رو یکی به یکی ساسپند کنم؛ درسته؟

متشکرم. 

لینک ارسال

• 0
در 10 ساعت قبل، Sadeghooo مهمان گفته است :

بسیار سپاسگزارم از پاسخ‌تون. پس بنابراین من باید توی آپشن مربوط به Deck خودم وارد سربرگ Review بشم و گزینه Maximum Interval (که در حالت پیش‌فرض روی 36500 روز هست) رو به عددی کمتر مثل 10 سال تغییر بدم، درسته قربان؟

معمولاً ما به کاربران پیش فرض انکی را برای داشتن بهترین بازده پیشنهاد می کنیم. اما اگر شما میخواهید عملکردی حدود جعبه های فیزیکی لایتنر داشته باشید همین روندی را که فرمودید طی کنید.

موفق باشید

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...