رفتن به مطلب
  • 2

مرور کارت در انکی

رضا سلطان
 اشتراک گذاری

سوال

با سلام

من هرچی در انجمن سرچ کردم جواب کاملی نگرفتم

یکی لطفا به طور کامل توضیح بده با تنظیمات پیش فرض برنامه شیوه نمایش کازت ها به چه صورته مثلا ما کارت رو زذیم اسان بعد چهار روز نمایش داد اونوقت چه اتفاقی میفته همین چرخه هی تکرار میشه برای کارت هایی که یاد گرفتیم مثل لایتنر زمان مشخصی برای تکرار مجدد کارت ها نداره یا زمانی که کارت جز یادگیری کامل حساب بشه چه از لحظا تعداد مرور چه روز های مرور یا این چرخه بی نهایت ادامه داره

با تشکر

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

• 0
3 ساعت قبل، رضا سلطان گفته است:

با سلام

من هرچی در انجمن سرچ کردم جواب کاملی نگرفتم

یکی لطفا به طور کامل توضیح بده با تنظیمات پیش فرض برنامه شیوه نمایش کازت ها به چه صورته مثلا ما کارت رو زذیم اسان بعد چهار روز نمایش داد اونوقت چه اتفاقی میفته همین چرخه هی تکرار میشه برای کارت هایی که یاد گرفتیم مثل لایتنر زمان مشخصی برای تکرار مجدد کارت ها نداره یا زمانی که کارت جز یادگیری کامل حساب بشه چه از لحظا تعداد مرور چه روز های مرور یا این چرخه بی نهایت ادامه داره

با تشکر

سلام وقت بخیر. در انکی شما سه عدد دارید:

آبی: عددی که با رنگ آبی مشخص شده است تعداد کارتهای جدید روز را نشان میدهد. به طور پیش فرض عدد ۲۰ برای کارتهای جدید در نظر گرفته شده است. این یعنی شما روزانه ۲۰ کارت جدید را از آن مجموعه باید مطالعه کنید. اگر مجموعه شما ۱۰۰۰ کارت هم داشته باشد روزانه فقط ۲۰ کارت جدید آن به شما نمایش داده میشه. این روند ادامه داره تا زمانی که کل کارتهای مجموعه مطالعه شود.

قرمز: کارتهایی است که در آن روز فراموش کردید یا برای اولین بار هست که آنها را مطالعه کردید.

سبز: کارتهایی است که موعد مرور آنها در آن روز رسیده است و باید مرور شود. پیش فرض آن ۲۰۰ هست اما شما هم مرور و هم تعداد کارتهای جدید را میتوانید تغییر دهید. البته دقت کنید که ملاک مرور به موقع هست و اگر شما کارتهای جدید روز را زیاد کنید باید ببینید آیا در آینده مثلاً یکماه بعد میتوانید تایم مورد نیاز برای مرور را به انکی اختصاص بدید یا خیر.

در انکی بازه زمانی با توجه به کیفیت پاسخ شما به کارت تعیین میشود. یعنی بعد از نمایش پاسخ در هر نمایش کارت چهار بازه زمانی به شما پیشنهاد داده میشود:

دوباره: اگر کلاً جواب را نمیدانستید باید این گزینه را انتخاب کنید

سخت: پاسخ کارت برای شما سخت بوده باشد مثلاً بعد از تلاش بسیار توانستید به پاسخ برسید. اما پیشنهاد شده اگر بیشتر از ۱۰ ثانیه طول کشید که به جواب برسید گزینه دوباره را انتخاب کنید.

خوب: در صورتی که طی ۱۰ ثانیه توانستید به جواب برسید و جواب را تقریباً کامل دادید این گزینه را انتخاب کنید.

آسان: اگر جواب کارت برای شما بسیار راحت بود این گزینه را انتخاب کنید.

با توجه به کیفیت پاسخی که به کارت میدهید(دوباره، سخت، خوب و آسان) بازه زمانی متفاوت خواهد بود و به ترتیب طولانی تر میشود. در انکی کارتی از دوره مطالعاتی شما خارج نمی شود مگر آنکه خودتان کارت را معلق کنید یا حذف کنید. اما انکی بعد از مدت زمانی دیگر بازه زمانی را افزایش نخواهد داد. آخرین بازه زمانی بین مرور کارتها هر صد سال یکبار هست(انشاالله عمر نوح داشته باشید...)

اگر سوالی بود در خدمتم

لینک ارسال

• 0

سلام روز خوش و ممنونم بابت پاسخ کاملتون

فقط تو بازه مرور هم همون تایم یه دقیقه شش دقیقه ده دقیقه و چهار روز هست مرور دوباره به صورت پیش فرض؟

واینکه طبق تجربه خودتون با این شیوه بعد از چند بار مرور تقریبا کلمه کامل وارد حافظه بلند مدت میشه و دیگه تقریبا نیاز به مرورش نیست

لینک ارسال

• 0
1 دقیقه قبل، رضا سلطان گفته است:

سلام روز خوش و ممنونم بابت پاسخ کاملتون

فقط تو بازه مرور هم همون تایم یه دقیقه شش دقیقه ده دقیقه و چهار روز هست مرور دوباره به صورت پیش فرض؟

واینکه طبق تجربه خودتون با این شیوه بعد از چند بار مرور تقریبا کلمه کامل وارد حافظه بلند مدت میشه و دیگه تقریبا نیاز به مرورش نیست

کارتهای انکی سه مرحله مطالعه دارند:

۱- مرحله جدید: کارتهایی که کاملاً جدید هستند و برای اولین بار دیده شدند. 

۲- مرحله یادگیری: کارتهایی که طی کمتر از یکروز دیده شده اند یا آنها را فراموش کردید. این مرحله شبیه به تکرار یک شماره تلفن پس از چند دقیقه هست که چند بار آنرا تکرار میکنید تا بتوانید آنرا به حافظه وارد کنید.

۳- مرحله مرور: این مرحله یعنی اینکه الان کارت در حافظه بلند مدت شما هست فقط نیاز هست چند روزی یکبار تکرار شود.

وقتی در انکی کارتی را مشاهده میکنید برای اولین بار ابتدا بازه های یادگیری(۱ دقیقه، ۶ دقیقه و ۱۰ دقیقه) پیشنهاد داده میشه و یک بازه از مرور(آسان که ۴ روزه هست). بازه های ابتدایی دقیقاً شبیه ساز حالت تکرار شماره تلفن برای سپردن آن به ذهن هست. در صورتی که کارت آسان بود درجا آسان را انتخاب کنید تا کارت شما به عنوان یک کارت مروری شناخته شود. در غیر اینصورت با بازه های کوتاه تر میتوانید آن را حفظ کنید. بعد از اولین مطالعه به شما بازه یک روز هم پیشنهاد میدهد. این یک روز با توجه به این قانون پیشنهاد شده است که شما در کمتر از ۲۴ ساعت آینده باید کارت را حتماً یکبار مرور کنید وگرنه ۸۰ درصد مطالب آنرا فراموش خواهید کرد.

من دوست دارم همیشه کارتهام را نگه دارم و فقط مرور کنم. الان کارتهایی به من پیشنهاد داده میشه که مرور بعدی آن ۱۰ سال آینده است. و کارتهایی را این روزها مطالعه میکنم که مربوط به ۷ سال پیش هست و این کارتها بیشتر برای من خاطرات را زنده میکنند و با آنها زندگی میکنم. این خیلی لذت بخش هست تا اینکه بخواهم کارتی را حذف کنم. :NewPack_hi:

لینک ارسال

• 0

با سلام اون بالا زده موعد مرور کارت اون کارتهایی که مرور شده رو در جای خاصی باید مشاهده کنیم یا در همون دسته خودش مخلوط با کارت های جدید باید مرورشون کنیم

با تشکر

Screenshot_2023-07-20-21-08-17-112_com.ichi2.anki.jpg

لینک ارسال

• 0
۱ ساعت قبل، رضا سلطان گفته است:

با سلام اون بالا زده موعد مرور کارت اون کارتهایی که مرور شده رو در جای خاصی باید مشاهده کنیم یا در همون دسته خودش مخلوط با کارت های جدید باید مرورشون کنیم

با تشکر

Screenshot_2023-07-20-21-08-17-112_com.ichi2.anki.jpg

سلام وقت بخیر. اگه منظور شما «موعد مرور ۵۵ کارت» هست این عدد مربوط به هم کارت‌های مروری و هم کارت‌های جدید میشه. الان شما ۳۵ کارت در دسته ادبیات فارسی دارید(۱۵ یادگیری و ۲۰ جدید) و ۲۰ کارت جدید در دسته زبان فارسی دارید که مجموع ۵۵ کارت میشود. ۲۰ کارت تاریخ ادبیات در نظر گرفته نمیشود چون زیردسته ادبیات هست.

امیدوارم سوال شما را درست درک کرده باشم

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...